Lenka Cacková

Jaroslav Němeček

Dagmar Soukupová

Tomáš Král


~ LENKA CACKOVÁ ~

Už v šesti letech jsem se dostala do dětského studia brněnského divadla Husa na provázku a od té doby se to se mnou veze…
...studio, dramatické kroužky, lidové školy umění, později různá školní a amatérská divadla a teď...
...dokonce divadlo na plný úvazek. Myslím, že už mě to nepustí! A proč?
Vždyť co může být krásnějšího, než to, že si člověk může hrát. Hrát si na něco, na někoho, ale hlavně hrát si sama se sebou… pracovat na sobě, učit se, zdokonalovat… zkrátka se rozvíjet a tím rozvíjet i všechny postavy, které ve mně na jevišti žijí. Život je nádherný a proč nevyužít toho, že existuje kouzelné místo, kde se člověk proměňuje, kde umírá a znovu se rodí... kde žije více nádherných životů.
Divadlo Netratrdlo vzniklo v mé hlavě, teď je v mém srdci a já pevně doufám, že jen tak snadno nezanikne. Zjistila jsem sice, že to není vůbec žádná legrace udržet takové divadlo při životě, ale zase jsem se mnohému naučila. Musela jsem přečíst mnoho odborné literatury, získat dost zkušeností a dostat bezpočet dobrých rad, abych zvládala být nejen hercem, ale i dramaturgem, režisérem, scénografem a někdy, když se zadaří i samotným scénáristou. Už vůbec nemluvě o tom, že divadlo bez dobrého manažera je dnes mrtvé divadlo... my zatím žijeme... hrajeme... díky Vám za to !!!