~ AKTUÁLNÍ POHÁDKY ~blok~ POHÁDKY KTERÉ JSME HRÁVALY ~

Víc hlav víc ví aneb
doktor drak Dráb


Dlouhý, Široký
a Bystrozraký


Bubáci nejsou
Strašáci


O kohoutkovi
a slepičce


O hloupých čertech

O tom jak málem nebyla zima

Vánoční příběh


 
Denně navštěvujeme mateřské i základní školy, kulturní domy, ale také dětské domovy a další podobná zařízení po celé jižní Moravě, někdy i dál. (často jezdíme např. na Vysočinu)

Všechny zde nabízené pohádky jsou zpracované tak, aby byli hratelné v jakémkoli prostředí, s minimálními technickými podmínkami. Pohádky jsou přizpůsobeny i časově a nepřesahují limit jedné hodiny. Vždy je brána v úvahu dětská živelnost a spontaneita. V pohádkách se maximálně uplatňuje tvořivá hra a principy dramatické výchovy. Každá naše pohádka je hravá, jiná, něčím nová a pro děti zajímavá.

Našim cílem není jen seznámit děti s různými technikami a metodami divadelní práce, ale především jim hravou formou ukázat krásu divadelního jazyka a komunikace vůbec.

Našim cílem a velkým přáním tedy je, aby představení nebylo jen jakousi náplní volného času, ale plnohodnotným setkáním...

Všechny pohádky, které jsou v levé části stránky jsou aktuální a lze je kdykoli objednat (viz. kontakt). Pohádky v pravé části již nehrajeme a je to jen ohlédnutí za některými našimi počiny.

O jednotlivých pohádkách se dozvíte více, kliknete-li na název.

Tři prasátka

Ledová hora

O dvanácti měsíčkách

Sněhurka a sedm
trpaslíků


O červené Karkulce

Písničky z pošťákovy mošničky

Červánková víla